LUGU

Kroonmäe textile on kangastelgedel kootud tekstiilide bränd.

Loodud tänapäevasele inimesele, kes hindab naturaalsust ja soovib maha jätta väiksemat ökoloogilist jalajälge. Esemed on mõeldud kestma ning pakkuma ajatut ilu ka muutuvas maailmas. Valmivad väikse tiraažina ideest kuni teostuseni Võrumaal.

Kangakudumine on imeline, sest pakub nii palju võimalusi ja väljakutseid.

Kroonmäe textile looja, disainer,  kuduja on Karmen Kroonmäe.

Loomise rõõm

Armastus  naturaalsete materjalide vastu

Kvaliteetne teostus

Nii kaua kui mäletan, olen teinud käsitööd.Olen ideedest ja mõtetest tulvil. Enda kätega loomine, valmistamine, unistamine pakub rahulolu ja kutsub esile sooje mälestusi lapsepõlvest. Minu lapsepõlve kõige soojemad riided olid vanaema või ema kootud. Tol hetkel plikatirtsuna ihkasin ja ohkasin aga välismaa säravate, libedate ja värvikirevate riideesemete järgi. Lambavillased riided tundusid nii karedad ja vanamoodsad. Nüüd, mitukümmend aastat hiljem tekitavad need samad lambavillast asjad teistsuguseid tundeid.
Panen silmad kinni- tuba on hämar, tunnen tuttavat villa lõhna, kuulen rahustavat vokivurinat ja taustaks käimas Aktuaalne Kaamera. See tekitab magusa, turvalise ja sooja tunde. Tahaksin sügavale pugeda vanaema pehmesse kaissu, nautida ahjust tulevat soojust ja vaadata, kuidas vanaisa paneb puid ahju juurde. Tuli praksub... See on üks minu paljudest mälestustest...

Soovin oma loominguga taaselustada neid ehedaid ja sooje mälestusi, mida oleme kogenud.
Soovin oma loominguga pakkuda soojust, mis tuleb mul südamest.
Soovin oma loominguga väärtustada ennast ja teisi.

Karmen Kroonmäe
Designer